» » Podpisanie umowy o współpracy z Janex International Sp. z o.o. i Bosch Security Systems

W dniu 24.01.2018 roku o godz. 12.00 w sali seminaryjnej Instytutu Systemów Elektronicznych Wydziału Elektroniki WAT w Warszawie odbyła się uroczystość podpisania umowy o współpracy pomiędzy dwoma firmami:

• JANEX INTERNATIONAL, którą reprezentowała Pani Prezes Zarządu firmy Justyna Kawacz – Matysiak;
  • Bosch, którą reprezentował Dyrektor Handlowy Bosch Security Systems Pan Krzysztof Góra;

a

• Wydziałem Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej który reprezentował Dziekan Pan prof. dr hab. inż. Andrzej Dobrowolski.

Podpisanie umowy to realizacja uzgodnień roboczych z wizyty dwóch firm która odbyła się w  dniu 08.06.2017 roku w Zakładzie Eksploatacji Systemów Elektronicznych ISE WEL.

Janex International Sp. z o.o. to firma która od 1992 roku zajmuje się importem i dystrybucją na terenie Polski i poza jej granicami profesjonalnego sprzętu alarmowego. Są to następujące elektroniczne systemy bezpieczeństwa: systemy telewizji przemysłowej, systemy kontroli dostępu, systemy sygnalizacji pożaru i oddymiania, systemy nagłośnieniowe i dźwiękowe systemy ostrzegawcze. Janex International Sp. z o.o. to autoryzowany partner handlowy firm: Bosch Security, Satel, Hikvision, Dahua, który w swojej ofercie ma także szeroką gamę produktów innych firm. Sprzedawane przez Janex International urządzenia wyróżniają się wysoką jakością, niezawodnością, estetyką wykonania oraz konkurencyjną ceną. Co roku ponad 500 klientów uczestniczy w bezpłatnych, grupowych oraz indywidualnych szkoleniach oraz otrzymuje autoryzację na instalowanie sprzętu.

Bosch Security Systems to nowatorska firma o światowym zasięgu. Bosch Security Systems oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie zabezpieczeń, ewakuacji i nagłośnienia. W skład oferty wchodzą systemy telewizji dozorowej, kontroli dostępu, systemy alarmowe, sygnalizacji pożarowej, nagłośnieniowe, kongresowe oraz tłumaczeń symultanicznych. Systemy Bosch stanowią doskonałe rozwiązanie w wielu zastosowaniach, zarówno w instytucjach rządowych, obiektach użyteczności publicznej, jak również budynkach komercyjnych aż po najmniejsze domy jednorodzinne. Liczne nagrody branżowe, certyfikaty jakości oraz różnorodna lista obiektów referencyjnych potwierdzają bogate doświadczenie i sukcesy na rynku systemów zabezpieczeń. Firma spełnienia wymagania systemu zarządzania jakością opartego na normie ISO 9001:2008. W roku 2013 Bosch przeznaczył ok. 4,5 mld euro na badania i rozwój oraz zgłosił ponad 5 000 patentów na całym świecie.

Podpisanie umowy poprzedziła dyskusja o wzajemnej współpracy naukowo – dydaktycznej i badawczej. Firma Bosch Security Systems oraz Janex International Sp. z o.o przekazała trzy nowoczesne stanowiska laboratoryjne dla Zakładu Eksploatacji Systemów Elektronicznych, który profiluje specjalność Inżynieria Systemów Bezpieczeństwa. W dyskusji poruszono także zagadnienia organizacji praktyk studenckich, seminariów naukowych i szkoleń organizowanych przez firmy dla studentów, pracowników instytutu i zakładu. W spotkaniu brali także udział: Monika Baaj – kierownik ds. sprzedaży firmy Janex, Damian Czujko – kierownik działu sprzedaży Bosch Security Systems, Dyrektor ISE dr hab. inż. Zbigniew Watral, prof. WAT, Zastępca Dyrektora ISE dr inż. Michał Wiśnios, dr hab. inż. Jacek Paś, prof. WAT. Organizatorem spotkania roboczego i uroczystego podpisania umowy był dr hab. inż. Jacek Paś, prof. WAT.