» » Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy firmą PULSAR a Wydziałem Elektroniki WAT

Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy firmą PULSAR a Wydziałem Elektroniki WAT

W dniu 07.11.2017 roku o godz. 12.00 w budynku Wydziału Elektroniki WAT w Warszawie odbyła się uroczystość podpisania umowy o współpracy pomiędzy:

firmą PULSAR, którą reprezentował Dyrektor Sprzedaży Krajowej Pan Zbigniew Jarosz;
a:
Wydziałem Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej który reprezentował Dziekan Pan prof. dr hab. inż. Andrzej Dobrowolski.

Firma PULSAR powstała w 1994 roku, głównym profilem firmy jest produkcja urządzeń i akcesoriów do systemów alarmowych, kontroli dostępu i telewizji przemysłowej. Produkcja, magazyn oraz pozostałe działy firmy zajmują obecnie 5000m2. Firma zatrudnia ponad 230 pracowników o wysokich kwalifikacjach zawodowych, w każdym z działów: produkcyjnym, konstruktorsko-technologicznym, marketingowym i administracyjnym. Dzięki temu zapewnia stałą i wysoką jakość wyrobów i świadczonych usług. Obecnie PULSAR jest wiodącym liderem w Polsce w swojej branży, oraz posiada wielu Klientów w Europie i Azji. Pozycja firmy na rynku jest wynikiem wysokiej jakości i niezawodności produktów, doświadczenia oraz doskonałej obsługi Klientów. Polityka firmy owocuje ciągłym wzrostem sprzedaży i ekspansją na nowe rynki. Biorąc pod uwagę duży wpływ bezpośrednich kontaktów z Klientami i Odbiorcami firma sukcesywnie poszerza zakres szkoleń oraz czynnie uczestniczy w targach i imprezach branżowych np. SECUREX, IFSEC.

Podpisanie umowy poprzedziła dyskusja o wzajemnej współpracy naukowo – dydaktycznej, badawczej, udziale pracowników naukowo – dydaktycznych wydziału w badaniach. Firma PULSAR przekazała nowoczesne urządzenia systemów zasilania: cztery kompletne stanowiska laboratoryjne a także zasilacze dla systemów telewizji dozorowej CCTV dla Zakładu Eksploatacji Systemów Elektronicznych Instytutu Systemów Elektronicznych WEL który profiluje specjalność Inżynieria Systemów Bezpieczeństwa. W dyskusji poruszono także zagadnienia współpracy naukowo-dydaktycznej kadry i pracowników firmy, organizacji praktyk studenckich, seminariów naukowych organizowanych dla pracowników wydziałów i instytutu, wzajemnego udziału w konferencjach naukowo-technicznych oraz możliwość zwiedzania siedziby i linii produkcyjnych firmy PULSAR przez pracowników n-d i studentów. Podpisanie umowy to wynik roboczego spotkania i ustaleń które odbyło się w dniu 12.05.2017 roku o godz. 13.00 na terenie Instytutu Systemów Elektronicznych Wydziału Elektroniki WAT. Organizatorem spotkania roboczego i uroczystego podpisania umowy był kierownik Zakładu Eksploatacji Systemów Elektronicznych Instytutu Systemów Elektronicznych WEL dr hab. inż. Jacek Paś, prof. WAT. W spotkaniu i dyskusji oprócz w/w osób uczestniczyli także: Marek Dzioch – Specjalista ds. produktu i szkoleń z firmy PULSAR, Dyrektor Instytutu Systemów Elektronicznych dr hab. inż. Zbigniew Watral oraz dr hab. inż. Jacek Paś, prof. WAT.

Opracował: dr hab. inż. Jacek Paś, prof. WAT